Monthly Archives: December 2013

Access 2013 – Overall Winners

ACCESS 2013 was held from 19th to 22nd December, 2013 at Modern School, Barakhamba Road.

Exun Clan bagged the Overall Winners trophy, after two rounds of intense competition from over 120 participating schools from India and abroad.
The individual results are as follows :

A/V Editing – Winners

  • Siddharth Bhogra

Group Discussion – Winners

  • Prateek Swain

Senior Programming – Winners

  • Tanay Kothari

Junior Programming – Winners

  • Shagun Goel

Senior Quiz – Runners Up

  • Vidur Butalia
  • Pratul Tandon

Digital Imaging – Runners Up

  • Yatharth

Sub Junior Quiz – Runners Up

  • Aman Verma
  • Shivastu Kartik

Software Display – Second Runners Up

  • Ananay Arora

Congratulations to all the winners!

eSpice 11.0

eSpice 11.0 was held at Delhi Public School, Noida on 28th November 2013. The individual results are as follows :-

    Programming – Second Runners Up

  • Parth Mittal
  • Aditya Khandelwal
    Crossword – Second Runners Up

  • Akshay Gupta
  • Abhishek Anand

WARP 2013 – Overall Runners Up

WARP 2013 was held at Delhi Public School, Mathura Road on 21st November 2013. Exun Clan bagged the Overall Runners Up trophy. The individual results are as follows:-

    Movie Making – Winners

  • Anumay Ashish Mishra
  • Arkin Gupta
  • Chaitanya Vaish
  • Neel Bakshi [DIGEX]
    Programming – Runners Up

  • Parth Mittal
  • Tanay Kothari
    Creative Event – Runners Up

  • Yatharth
  • Prannay Khosla
    Group Discussion – Runners Up

  • Nikhar Dhingra
    Sketch IT – Runners Up

  • Raghvi Bhatia
    Quiz – Second Runners Up

  • Akshay Gupta
  • Saumitra Khullar

Congratulations to all the winners!

CODE 2013

CODE 2013 was held at Apeejay School, Noida on 19th – 20th November 2013. The individual results are as follows:-

    Surprise Event – Runners Up

  • Aditya Khandelwal
  • Saumitra Khullar
  • Madhav Narayan
  • Tanish Pratap
  • Anumay Mishra
  • Prannay Khosla
  • Karmanya Singh
    Senior Programming – Second Runners Up

  • Shagun Goel
  • Ananay Agarwal

Congratulations to all the winners!

MODEM 2013 – Overall Winners

MODEM 2013 was held at Modern School, Vasant Vihar on 20th November 2013. Exun Clan bagged the Overall Winners Trophy. The individual results are as follows:-

    Digital Imaging / Surprise Event – Winners

  • Tanay Vardhan
  • Sharad Tara
    Quiz – Runners Up

  • Vishesh Balani
  • Siddharth Bhogra
  • Kushagra Samarth

Congratulations to all the winners!

AlphaBit 2013

AlphaBit 2013 was held at Amity International Saket on 18th November 2013. The individual results are as follows:-

    Programming – Winners

  • Aayan Kumar
  • Aditya Khandelwal
    Quiz – Runners Up

  • Akshay Gupta
  • Prateek Swain
    Group Discussion – Runners Up

  • Abhishek Anand

Congratulations to all the winners!

Dynamix 2013 – Overall Winners

Dynamix 2013 was held at Ramjas School, R.K. Puram on 13th November 2013. Exun Clan bagged the Overall Winners trophy. The individual results are as follows:-

    Quiz – Winners

  • Shiven Mian
  • Vishesh Balani
    Programming – Winners

  • Parth Mittal
    Gaming – Winners

  • Sahil Guleria
    Group Discussion – Winners

  • Prateek Swain
    Crossword – Runners Up

  • Akshay Gupta
  • Abhishek Anand
    Presentation – Runners Up

  • Ritin Pachnanda
  • Shashwat Goel
    WebD – Second Runners Up

  • Akshay Dadhwal
    Digital Imaging – Second Runners Up

  • Yatharth

Congratulations to all the winners!